Tarvastu Leprosoorium avati 18. oktoobril 1899.a. tolleaegse Jaani seegi poolt. Esialgselt oli 100 voodikohta. Leprosooriumil oli suur puuvilja- ja marjaaed, kus asusid ka haigete suvemajad. Arvatavalt olid leeprahaiged Tarvastus kuni 1941. aastani. Sõjaajast täpsed andmed puuduvad. Teada on, et saksa ajal olnud majas lühikest aega koolkodu raskesti kasvatatavatele ja koduta tüdrukutele. 1944.a suvel olnud siin sõjaväehaigla ja sügisel 1944, kui sõjavägi lahkus, olevat olnud plaan maja maha põletada. Omakaitse päästis siiski maja hävingust. Lühikest aega asus majas omakaitse staap. Väidetavalt olnud maja 1946. aasta kevadeni tühi.
Tarvastu Psühhoneuroloogia haigla alguseks loetakse 8. mai 1946. Esimesed 15 haiget toodi suvel. Vähehaaval hakkas haigete arv tõusma ja küündis lõpuks 200-ni (kõik peamajas). 1993. aastaks vähendati voodikohtade arvu 95-le.
1.juulil 1995 loodi Tarvastu Psühhoneuroloogia Haigla asemele Tarvastu Erihooldekodu valla sihtasutusena.
Alates 1. juulist 2009 on asutus eraomandis nimega OÜ Pariisi Erihoolduskeskus.
Meie asutuse ajalugu on olnud pikk ja huvitav. Kogu eksisteerimise aja jooksul on pakutud tuge abivajavatele inimestele.
OÜ Pariisi Erihoolduskeskus asub Viljandimaal, Mustlast 6 km kaugusel, kaunis looduskeskkonnas.
Meie põhihoone on ehitatud 1900.aastal. Oleme selle renoveerinud kaasaegsetele elu- ja olme tingimustele vastavaks hubaseks koduks. Toad on 1-3 kohalised. Lisaks peamajale on peremaja 5 kliendikohaga ja hoovimaja 21 kliendikohaga. Kliendikohti on kokku 90.
Lisaks elu- ja olmeruumidele on klientide käsutuses ka päevakeskus, kus tegevusjuhendaja juhtimisel aktiviseerivate tegevustega aega viita ja ka lihtsalt sõpradega koos olla.
Alates 16.06.2024 pakume lisaks erihooldusteenusele ka väljaspool kodu osutatavat üldhooldusteenust. Uue teenuse osutamise tagas olukord, kus pensioniikka jõudvad inimesed suunatakse ümber üldhooldusteenusele ja nad peaksid elukohta vahetama. Inimesed, kes on meie teenusel olnud pikka aega ja on meie asutust hakanud oma koduks pidama, peaksid uue teenuse koha valima. Vanemas eas inimestel on uute kohtade ja olukordadega kohanemine raske. Seetõttu otsustasimegi hakata osutama ka üldhooldusteenust, et inimesed, kes sooviksid meile edasi elama jääda, seda ka teha saavad. Nii oleks ühelt teenuselt teisele liikumine väga mugav.
Järkjärgult peaks kliendi kohtade arv 90 muutuma: 60 erihoolduse- ja 30 üldhooldusteenuse kohta.
Alates 26.07.2024 omame koduõenduse tegevusluba.